Güncel

Sivasspor ve Eskişehirspor UEFA'dan Men Edildi

                  

 

Sivas ve Eskişehir spor UEAFA kupalarından 1 sene süreyle men edildi. Haberin devamını okuyunuz 

Son Güncelleme (Cuma, 06 Haziran 2014 19:18)

Devamını oku...

 

Metrobüs yolunda feci kaza 07.12.2011

 

Halk otobüsü, metrobüs yoluna girdi. Feci kazada metrobüs şoförü hayatını kaybederken çok sayıda yolcu yaralandı.

Devamını oku...

 

Hamit Altıntop Real Madridde !

Real Madrid, Hamit Altıntop’un tranferini internet sitesinden resmen açıkladı.İspanya’nın Real Madrid Kulübü, Türk Milli futbolcu Hamit Altıntop’un tranferini internet sitesinden resmen açıkladı.

"Mourinho’nun hizmetine doğmuş bir kazanan" ifadesiyle Hamit’i, Real Madridlilere duyuran kulüp internet sitesi,

Son Güncelleme (Cuma, 20 Mayıs 2011 09:21)

Devamını oku...

 

Fatih Terim Yeniden Galatasaraya Geliyormu

Galatasaray Sportif AŞ, bu sabah Kamu Aydıntlatma Platformu gönderdiği açıklamada, profesyonel futbol takım teknik direktörlüğü için Fatih Terim ile prensipte anlaşıldığını duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Devamını oku...

 

Galatasarayın Yeni Bombası Johan Elmander

Profesyonel futbolcu Johan Elmander ile prensipte anlaşma sağlanmış olup nihai anlaşma imzalandığında kamuoyu bilgilendirilecektir. Johan Elmander'i yakından tanımak için devamını okuyun.

Son Güncelleme (Cuma, 20 Mayıs 2011 09:09)

Devamını oku...

 

İstanbul Tarifiğine Çözüm Yolu

 

İstanbul'da sadece toplu taşıma araçlarının kullanacağı “Toplu Taşıma Yolu” uygulaması başlatılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yeni uygulama 3 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Son Güncelleme (Perşembe, 22 Mayıs 2014 22:06)

Devamını oku...

 

Çağlayan-Adalet sarayı önünde silahlı çatışma

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde iki grup arasında çıkan silahlı çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı

 

stanbul Adliyesi'nde görülen bir cinayet davasının tarafları olduğu öne sürülen iki grup arasında tartışma çıktı. Adliye bahçesinde başlayan kavga kısa sürede büyüdü. Bu sırada silahını çeken bir kişi karşı grubun üzerine ateş etmeye başladı. Çıkan çatışma sonrası ilk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı.

 

 

Son Güncelleme (Salı, 08 Mayıs 2012 18:50)

Devamını oku...

 

Türk Lirasının Yeni Simgesinin Kısayol Tuşu

TL simgesi yazılımı, TL simgesi klavye kısayolu, TL yazılımı, yeni Türk Lirası simgesi nasıl kullanılır ?, yeni Türk Lirası simgesi,abakutlsymsans indir,indir,download,TLSimge_windows.exe indir,tl simge programı,tl simge kısayol programı,kısayolTürk Lirası için belirlenen sembolün elle kolay yazılabilir olması da seçim kriterlerinden biriydi. Fakat bir diğer kriter de bilgisayar kodlama sistemlerinde de uygulanabilir olmasıydı.

Yazışmalarda yeni TL simgesinin kullanılması, TL’nin uluslararası ticarette daha kolay tanıtılmasına da yardımcı olacak. Bu nedenle Merkez Bankası, TL’nin çeşitli klavyede kısa yol kullanılarak yazılabilmesi için bir program hazırladı.

İşte yapmanız gerekenler…
Öncelikle aşağıdaki adresten programı indirmeniz gerekiyor. Simgesini bilgisayar ortamında kullanmanızı sağlayacak olan programa götürecek olan üç ayrı link göreceksiniz. En alttaki “TL Simgesini içeren yazı tipini bilgisayarınıza kurmak için tıklayınız” linkine tıklayın.
Açılacak olan sayfada sırasıyla Windows, MacOS, Pardus, Debian Linux, RedHat Linux gibi seçenekler göreceksiniz.
Bilgisayarınız için uygun olan seçeneği tıklayarak “exe” dosyasını çalıştırmanız yeterli. Ayrıca sizin için uygun olan yazılım hangisi ise ona tıkladığınızda, klavyenizden ulaşabileceğiniz kısayolların da açıklandığını göreceksiniz. Örneğin Windows için yapılan kurulum, işletim sisteminizin program dosyaları alanına “TCMB” isimli bir klasör yaratıyor. Bu klasörde, başlangıç menünüzde bir kısayolu da bulunmakta olan “TLSimgeKisayol.exe” programı yer alıyor.

Bu programı çalıştırıp herhangi bir metin düzenleyicide, “AbakuTLSymSans” yazı tipini seçtiğiniz taktirde AltGr+T ve Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonları ile TL simgesini kullanabiliyorsunuz.

Programı kapatmak için, sistem menüsü alanından TL simgesini sağ tıklayarak “Çıkış” seçeneğini seçmeniz yeterli oluyor.

Dosyayı İndirmek İçin Tıklayın.

 

Son Güncelleme (Cumartesi, 03 Mart 2012 10:55)

Devamını oku...

 

Bağcılar'da Facia son anda önlendi

Facia son anda önlendi

Bağcılar'da bir markete konulan 2 adet bomba son anda farkedilerek fünye ile etkisiz hale getirildi.

Bağcılar Güneşli Mahallesi Mahmutbey Caddesi'nde bulunan markete giren kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler, ayakkabı reyonunun bulunduğu tezgahların arasına 2 adet el yapımı cep telefonuyla kurulan uzaktan kumandalı bombayı bıraktı. Tezgahların arasında gördüğü 2 çantadan şüphelenen bir kişi, durumu özel güvenliğe bildirdi.

Son Güncelleme (Cuma, 02 Mart 2012 08:56)

Devamını oku...

 

İstanbul AK Parti İl binası önünde korkutan patlama

İstanbul güne patlamayla uyandı...

İstanbul’da AK Parti İl Başkanlığı ile MÜSİAD binalarının önünde bekleyen Çevik Kuvvet otobüsü yakınında patlama oldu. Patlamada 3 polis yaralandı.

Son Güncelleme (Perşembe, 01 Mart 2012 11:15)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...