Bağcılar'da Facia son anda önlendi

Facia son anda önlendi

Bağcılar'da bir markete konulan 2 adet bomba son anda farkedilerek fünye ile etkisiz hale getirildi.

Bağcılar Güneşli Mahallesi Mahmutbey Caddesi'nde bulunan markete giren kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler, ayakkabı reyonunun bulunduğu tezgahların arasına 2 adet el yapımı cep telefonuyla kurulan uzaktan kumandalı bombayı bıraktı. Tezgahların arasında gördüğü 2 çantadan şüphelenen bir kişi, durumu özel güvenliğe bildirdi.

Güvenlikler  güvenlik güçlerine haber verdi. Güvenlik güçleri markete alış-veriş yapmak için gelen yaklaşık 20 kişi ile personeli tahliye etti. Marketin etrafına emniyet şeridi çekildi ve. Bomba imha uzmanları, saat 20.00 sıralarında çantaları fünye ile kontrollü patlatarak etkisiz hale getirdi. Bombaların el yapımı olduğu ve içeriğinin plastik patlayıcı ve TNT ile doldurulduğu belirtildi. Çok kuvvetli olan patlayıcının fark edilmemesi halinde büyük bir faciaya yol açacağı belirtildi.

Bu sırada görüntü alan basın mensuplarıyla özel güvenlikçiler arasında arbede yaşandı. Cihan Haber Ajansı'nın kameramanı Abdülhamit Hasan  bir güvenlik görevlisinin başına attığı telsizle yaralandı. Alnı açılan kameraman hastanede tedaviye alındı.

AKŞAM SAATLERİNDE ŞİŞLİ'DEKİ PATLAMA
Öte yandan, akşam saatlerinde Şişli'de bir markette meydana gelen ve 2 kişinin hafif şekilde yaralanmasına neden olan patlamanın, ses bombasından kaynaklandığı ortaya çıktı.  Polis, her iki markete bomba bırakan kişileri yakalamak için çalışmalara başladı.

Son Güncelleme (Cuma, 02 Mart 2012 08:56)