İnternet

Facebook'un Açılacak Hisselerine 13 Talibi Türk.

Facebook'un Açılacak Hisselerine 13 Talibi Türk.

Facebook'un halka arzına dünyadan talep yağıyor. Türkiye'den de 13 müşteri şirketin hisselerine talip oldu. Bir tanesi yabacı olan yatırımcıların 23 milyon $  değerinde facebook hisssie talep edildiği ifade edildi.

Son Güncelleme (Çarşamba, 16 Mayıs 2012 15:45)

Devamını oku...

 

Google'ın Yeni Hizmeti Phone Gallery (Telefon Galerisi)

Google şimdide karşımıza başka bir projeyle çıkıyor.Bu projenin kod adı Phone Gallery.Aynı video yada görsel arama yapar gibi artık cep telefonu arayabileceğiz. Ama şimdilik sadece Google Android Yüklü Telefonlar var listede.

Son Güncelleme (Cuma, 20 Mayıs 2011 01:24)

Devamını oku...

 

FaceBookta ki Profiliniz Nasıl Yedeklenir.

Facebook profilinizi yedeklemek istiyorsanız şimdi anlatacaklarımızı sırası ile uygulayınız. Daha önce yalnızca İngilizce kullananlar için açık olan “Download Your Information” yani “Bilgilerini İndir” sekmesi artık Türkçe olarak da aktif durumda profilinizi yedeklemek için yüklediğiniz video, resim ve paylaşımlarınızın kaybolmaması için ara ara yedek almayı unutmayınız. Bu sayede profilinizin başına bir şey geldiğinde anında yedeğiniz sayesinde profilinizi eski haline getirebilirsiniz.

Son Güncelleme (Pazartesi, 06 Aralık 2010 21:51)

Devamını oku...

 

Facebook’taki değerin kaç dolar ?

Facebook Cuma günü halka arz edilecek ve borsadaki gelmiş geçmiş en büyük internet şirketi olacak. Şirketin insanlar için değeri 92-103 milyar dolar arasında görülüyor. Peki insanların Facebook için değeri ne?

Son Güncelleme (Çarşamba, 16 Mayıs 2012 14:29)

Devamını oku...

 

Facebook'un Başı Almanya'da Belada

Almanya, kişisel bilgileri kaydettiği ve pazarladığı için Facebook'a dava açmaya hazırlanıyor.

Almanya Veri Koruma Hamburg Ofisi Başkanı Johannes Caspar, Facebook'u şahıslara ait özel bilgileri kaydettiği gerekçesiyle dava edeceklerini açıkladı ve ekledi "onbinlerce Euroluk tazminat davaları açacağız".

 

Son Güncelleme (Cuma, 03 Aralık 2010 10:58)

Devamını oku...

 

Google Anneler Gününü Unutmadı

Google Anneler Gününü Unutmadı

 

Neredeyse hiç bir özel günü atlamayan Google Anneler Gününü de es geçmedi. Güzel bir animasyon hazırlayan Google, kullanıcılarına güzel anlar yaşattı. Bir çok kullanıcı tekrar seyredebilmek için defalarca sayfayı yeniledi.

Son Güncelleme (Pazar, 13 Mayıs 2012 02:45)

Devamını oku...

 

Diyanet de İnternet Sitesi Kapatabilecek

Resmi Gazete'de yayınlanan yeni bir kanunla Diyanet İşleri Başkanlığı'na da İnternet Sitesi Kapatabilme Yetkisi Tanınıyor.

Resmi Gazete'de yayınlanan  "Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"da Diyanet İşleri Başkanlığı'na bazı olası durumlarda internet sitesi kapatma yetkisi tanınıyor.

 

Son Güncelleme (Perşembe, 02 Aralık 2010 10:03)

Devamını oku...

 

Chrome ve Mozilla'yı çıldırtacak karar. Windows 8'de sadece IE çalışacak.

Chrome ve Mozilla'yı çıldırtacak karar. Windows 8'de sadece IE çalışacak.çalışacak

Mozilla'dan gelen Windows 8 açıklaması, tarayıcı dünyasına bomba gibi düştü. Firefox'un mimarı Mozilla'ya göre Microsoft, ARM tabanlı cihaz ve tabletlerde çalışacak Windows 8'lerde tek alternatif olarak Internet Explorer'ın çalışmasına izin verecek.

"Karanlık çağlara geri dönüyoruz" diyen Mozilla, Microsoft'un bu kararını "ARM'ın limitlerine takılmamak" için aldığını, ama bu savunmanın gerçekten uzak olduğunu söylüyor.

Son Güncelleme (Cuma, 11 Mayıs 2012 21:08)

Devamını oku...

 

WikiLeaks Belgerine Göre Google Saldırılarının Arkasında Çin Hükümeti Var

Amerika Birleşik Devletleri, dünden beri WikiLeaks'in yayınladığı gizli istihbarat belgeleri ile çalkalanıyor. Belgelerin bir çoğu siyasi olsa da bizi ilgilendiren bölüm bu değil.

 

Son Güncelleme (Perşembe, 02 Aralık 2010 10:02)

Devamını oku...

 

Facebook'tan Korkutan Haber !

Facebook "ilgisiz" mesajları filtreliyormu?


 Facebook bunu da yapmaya başlamış olabilir mi acaba? İşte Facebook yepyeni tartışması

Son yapılan araştırma ve keşiflere göre Facebook, "ilgisiz" "anlamsız"  veya "uygun olmayan" mesajları engellediği yönünde sonuçlar ortaya atıldı..

Teknik blog yazarı Robert Scoble'un Carnegie Mellon öğrencisi Max Woolf'a Facebook'da cevap verirken aldığı mesaj, Facebook'un mesajı "negatif" olarak algılamasına ve onu engellemesine neden olmuş. Aşağıda gördüğünüz mesajda Facebook, yapılan yorumun ilgisiz veya uygunsuz olduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor: "Yorumlarınızın engelenmemesi için gönderiye pozitif yönde katkıda bulunduğundan emin olun." Scoble'ın mesajında sakıncalı bir içerik bulunmamasına rağmen engellenmiş.

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...