İnternet Suçları & Güvenlik

FaceBookta ki Profiliniz Nasıl Yedeklenir.

Facebook profilinizi yedeklemek istiyorsanız şimdi anlatacaklarımızı sırası ile uygulayınız. Daha önce yalnızca İngilizce kullananlar için açık olan “Download Your Information” yani “Bilgilerini İndir” sekmesi artık Türkçe olarak da aktif durumda profilinizi yedeklemek için yüklediğiniz video, resim ve paylaşımlarınızın kaybolmaması için ara ara yedek almayı unutmayınız. Bu sayede profilinizin başına bir şey geldiğinde anında yedeğiniz sayesinde profilinizi eski haline getirebilirsiniz.

Son Güncelleme (Pazartesi, 06 Aralık 2010 21:51)

Devamını oku...

 

Facebook'un Başı Almanya'da Belada

Almanya, kişisel bilgileri kaydettiği ve pazarladığı için Facebook'a dava açmaya hazırlanıyor.

Almanya Veri Koruma Hamburg Ofisi Başkanı Johannes Caspar, Facebook'u şahıslara ait özel bilgileri kaydettiği gerekçesiyle dava edeceklerini açıkladı ve ekledi "onbinlerce Euroluk tazminat davaları açacağız".

 

Son Güncelleme (Cuma, 03 Aralık 2010 10:58)

Devamını oku...

 

Diyanet de İnternet Sitesi Kapatabilecek

Resmi Gazete'de yayınlanan yeni bir kanunla Diyanet İşleri Başkanlığı'na da İnternet Sitesi Kapatabilme Yetkisi Tanınıyor.

Resmi Gazete'de yayınlanan  "Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"da Diyanet İşleri Başkanlığı'na bazı olası durumlarda internet sitesi kapatma yetkisi tanınıyor.

 

Son Güncelleme (Perşembe, 02 Aralık 2010 10:03)

Devamını oku...

 

WikiLeaks Belgerine Göre Google Saldırılarının Arkasında Çin Hükümeti Var

Amerika Birleşik Devletleri, dünden beri WikiLeaks'in yayınladığı gizli istihbarat belgeleri ile çalkalanıyor. Belgelerin bir çoğu siyasi olsa da bizi ilgilendiren bölüm bu değil.

 

Son Güncelleme (Perşembe, 02 Aralık 2010 10:02)

Devamını oku...

 

Profilinize kimler bakmış ? Yalanı......

Bunu yaptığını iddia eden bütün uygulamalar da sizi kandırarak hesabınızı ele geçirmek için kurulmuş tuzaklardan başka bir şey değil.

Devamını oku...