Haberler

Yeni Online Oyunlar

2014'ye Çıkan En yeni Online Oyunlar

2014 yılındaa genel bir araştırma yaparak bu yıl içerisinde Avrupa çıkan oyunlardan en iyilerini belirledik. Bu oyunları kısaca tanıtalım ve hangi oyun daha büyük bir kitle tarafından bekleniyor; görelim…

Son Güncelleme (Çarşamba, 28 Mayıs 2014 10:47)

Devamını oku...

 

Angry Birds Yapımcısı Rovio 2013'te halka arz için hazırlanıyor

Analizlere göre, 9 Milyar $ Değerinde bir şirket

Rovio Entertainment, popüler mobil oyun Angry Birds yaratıcısı, 2011 tarihinden sonra 2013 yılında da beklentileri var..

2003 yılında kurulan Rovio, New York ya da Hong Kong ya bir halka arz (IPO) önümüzdeki yıl açılacak.
Analizlere göre, 9 Milyar $ Değerinde bir şirket

Fin video oyunu geliştiricisi 2009 yılında Angry Birds başlatılan ve o günden bu yana milyonlarca kişinin oynadığı oyun büyük başarı gördü. Oyun 800 milyon indirme üzerinde görülen ve 2011 yılı sonuna kadar aylık 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olmuştur.

Devamını oku...

 

Duke Nukem Forever satışa çıktı!

Duke Nukem Forever® zamanı geldi! Oyun, Microsoft Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi, PlayStation®3 bilgisayar eğlence sistemi ve Windows PC için Avrupa'da satışa çıktı. Duke hayranları 15 yılı aşkın süredir neredeyse efsane mertebesine erişen Duke Nukem Forever'ı bekliyordu; bugün, yani 10 Haziran 2011 görkemli Kral'ın uzaylı tekmelemek ve sakız çiğnemek için geri döndüğü gün olarak tarih sayfalarındaki yerini alıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 "Efsane Duke Nukem Geri Döndü"

Olmaz denilen oldu, Duke Nukem Forever satışa çıktı! Duke'ten asla umudunuzu kesmeyin. Asla!Duke Nukem Forever® zamanı geldi! Oyun, Microsoft Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi, PlayStation®3 bilgisayar eğlence sistemi ve Windows PC için Avrupa'da satışa çıktı. Duke hayranları 15 yılı aşkın süredir neredeyse efsane mertebesine erişen Duke Nukem Forever'ı bekliyordu; bugün, yani 10 Haziran 2011 görkemli Kral'ın uzaylı tekmelemek ve sakız çiğnemek için geri döndüğü gün olarak tarih sayfalarındaki yerini alıyor.

Bundan böyle 10 Haziran günü tüm Avrupa'da şenliklerle kutlanacak, çünkü bugün efsanevi Duke Nukem Forever'ın hayal olmaktan çıkıp, dünyayı değiştirecek bir gerçekliğe dönüştüğü gün olduğunu belirten 2K başkanı Christoph Hartmann, "15 yıldan beri oyunun hayranları şu iki kelimeyi yan yana duymak için yanıp tutuşuyorlardı, Satışa Çıktı. Bugün "DNF" kısaltması aynı zamanda "Day to Never Forget" (Unutulmayacak Gün) anlamını da kazandı. Bekleyişin sona erdiğini ve Duke Nukem Forever'ın gerçekten Satışa Çıktığını duyurmaktan büyük gurur duyuyorum" diye konuştu.

Yapımı 15 yıldan fazla zaman alan Duke Nukem Forever oyun dünyasının en çok tartışılan ve en merakla beklenen isimlerinden biri haline geldi. Oyun 1997 Nisan ayında duyurulduğunda büyük heyecan yaratmış, sonraki yıllarda ise çıkışı hakkındaki tüm umutlar ortadan kaybolmuş, oyunun hayal olduğu düşünülmüştü. Oyun nihayet 10 Haziran 2011'de Avrupa'da satışa sunulmasıyla birlikte video oyunları tahtındaki hak ettiği yere kavuştu.

Başlangıçta efsanevi George Broussard ve 3DRealms'teki yetenekli ve tutkulu tasarımcılar, çizerler ve programcılar kendilerini tamamen Duke Nukem Forever'a adamışlardı. Tam tüm umutlar yitirilirken, Triptych Studios ismiyle bilinen küçük bir geliştirici ekibi Duke Nukem Forever'ı ölümden kurtardı ve krala yeniden can verdi. Triptych'in kahramanca çabaları, Gearbox Software, Piranha Games ve bazı diğer isimlerin katkılarıyla birlikte George'un hayalini bir AAA oyunu şeklinde gerçeğe dönüştürdü.

Duke Nukem Forever Hollywood'un bomba yaz filmlerine denk, yüksek oktanlı bir video oyunudur. Başrolünde efsanevi, kadınlara düşkün, uzaylı katili Duke'un bulunduğu Duke Nukem Forever oyunculara patlayan kafalar, kırılan kemikler, acımasız espri anlayışı, ilgi görmek için yanıp tutuşan kadınlar ve gülmekten öldürecek tek cümlelik esprileriyle dolu müthiş anlar yaşatacak.

Duke Nukem Forever hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.dukenukemforever.com adresini ziyaret edin.


Oyunun incelemesine buradan ulaşabilir ve oyunun nasıl olduğunu anlayabilirsiniz.

Son Güncelleme (Cuma, 10 Haziran 2011 21:11)