Teknoloji

Samsung Telefonlara 4.4.2 Güncellemesi

Samsung hangi model cihazlarının Android 4.4.2 güncelleme alacağını açıkladı.

Son Güncelleme (Salı, 27 Mayıs 2014 21:20)

Devamını oku...

 

Google kendi kendine giden araba yaptı.

Google kendi kendine giden arabalarını test ediyor.

Google, Nevada Motorlu Taşıtlar Dairesi’nin Şubat ayında kendi kendini süren araçlara izin vermesi üzerine Nevada çölünde test sürüşlerine başlıyor. 2010 yılında duyurduğu bu proje için izin koparabilmek için Google hem test sürüşlerinin detaylarını vermek, hem de 1 milyon dolarlık teminat yatırmak zorunda kaldı.

 

Video Yazının devamında...

Son Güncelleme (Salı, 08 Mayıs 2012 16:14)

Devamını oku...

 

MOBESE'yi Bitirecek Buluş!

 

Her yere yayılan güvenlik kameralarıyla Büyük Birader'in hayata giderek daha fazla nüfuz ettiğini düşünenlerin,başlarının üzerinde uçacak korkutucu robotlara hazırlıklı olmasında fayda var.

Aeryon Scout adı verilen uçan robotlar,suçluları takip ve toplumun izlenmesi anlamında dünyanın en gelişmiş istihbarat sistemiyle donatıldı ve kullanım açısından çok pratik olması nedeniyle ileride güvenlik kameralarının yerini alması bekleniyor.

 

Son Güncelleme (Salı, 14 Haziran 2011 11:30)

Devamını oku...

 

21 iPhone hilesi ve İpuçları

iPhone kullanırken işinize yarayacak süper ip uçları. Bu yöntemleri bilmiyorsanız iPhon kullanıyorum demeyin.

Son Güncelleme (Salı, 27 Mayıs 2014 21:22)

Devamını oku...

 

Uzayda karmaşık organik yapılar bulundu.

Hong Kong Üniversitesi’nden Prof. Sun Kwok ve Dr. Yong Zhang tarafından yazılan ve Nature dergisinde yayınlanan bir rapora göre evrende karmaşık organik yapılar var. Raporun sonuçlarına göre  bu yapılar dünya dışı yaşamın kesin kanıtı değil; yıldızlar tarafından doğal bir süreçte üretilmiş olmaları da kuvvetli bir ihtimal.

Araştırmacılar, bu yapıların genellikle aromatik (halka şeklinde) veya alipatik (zincir şeklinde) bileşenlerin bir karışımından oluştuğunu, kimyasal yapılarının kömür ve petrole benzediğini söylüyorlar. Kömür ve petrolün fosil ve yaşama işaret ettiği düşünüldüğünde bu organik maddelerin de ancak yaşayan organizmalardan meydana geldiği de varsayılabilir; ancak rapora göre hayat olmadan da organik bileşikler uzayda sentezlenebiliyor.

Yıldızlarda, uzay boşluğunda ve galaksilerde tespit edilen kızılötesi emisyonlara ait izler, henüz tam anlamıyla tanımlanamamış bir fenomen. Bunlara dair son yirmi yıldaki en geçerli teori, karbon ve hidrojen atomlarından oluşan ve polisiklik aromatik hidrokarbon (PAH) adı verilen basit organik moleküllerden oluştukları. İnfrared Uzay Gözlemevi ve Spitzer Uzay Teleskobu ile kaydedilen verilere dayanarak Kwok ve Zhang, bu ışık tayflarının PAH molekülleri ile açıklanamayacağını, infrared ışınlarını yayan maddelerin daha karmaşık bir kimyasal yapıya sahip olduklarını belirtiyor.

Patlayan yıldızlarda (novalarda) oluşan yıldız tozlarını analiz ederek bu karmaşık organik yapıların yıldızlar tarafından birkaç hafta gibi kısa bir süre içinde oluşturulduklarını ve yıldızlararası boşluğa salındıklarını anlatan ekip, teoride imkansız görünmesine rağmen yıldızların aynı birer fabrika gibi neredeyse vakumlu ortamda organik yapılar ürettiklerini gözlemlediklerini belirtiyor.

Bu organik yıldız tozu şaşırtıcı biçimde meteoritlerdeki organik bileşiklere de benziyor. Meteoritler Güneş Sisteminin ilk zamanlarından kalma artıklar oldukları için bulgulara göre Güneş Sistemi de ilk zamanlarında adeta bu organik bileşiklerin bombardımanına tutuldu ve organik yıldız tozları da gezegenimize bu şekilde geldiler. Ancak yeryüzünde hayatın başlamasının bu olaylarla doğrudan bağlantısı olup olmadığı kesin değil.

 

EDS Nasıl Çalışır.EDS Nedir ?

EDS

EDS ( ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ )

 

Elektronik Denetleme Sistemi; trafik akışı kontrolünün sağlanması ve şehir yaşantısının kurallara uygun, medeni bir yapıya kavuşturulması amacı ile kent trafiğinde kural ihlali yapan araçların tespiti için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen bir uygulamadır.

Devamını oku...

 

Selfie Kelimesinin Türkçesi

  TDK’nın daha önce başlattığı Selfie’nin Türkçe karşılığının bulunması işlemi, nihayet sonlandı. Peki Selfie’nin Türkçe karşılığı ne? Uzun zamandır düşünülen Selfie sözcüğünün Türkçe karşılığı, TDK  tarafından Bilim Kurulu’nun bugünkü toplantısında Selfie sözcüğünün Türkçe karşılığını Özçekim olarak belirledi.   Yabancı sözlere karşılıklar bulma çalışmalarına geniş katılımı sağlamak ve konuya katkısı olabilecek herkesin görüşlerini alabilmek amacıyla yapılan çalışma sonucunda TDK, Selfie’ye en çok önerilen “özçekim“, “kendiçekim“, “görçek“, “kendinçek” ve “bakçek” sözcüklerini yine vatandaşa sorarak seçmişti.

Son Güncelleme (Perşembe, 22 Mayıs 2014 22:25)

Devamını oku...

 

HTC Sensation XL inceleme

Beyazın sıcaklığı


Android akıllı telefon pazarında birçok üretici baş döndürücü hızda yeni model piyasaya sürüyor. Her geçen ay bu gözle görülür oran da artıyor.

Pek güncel bir işletim sistemi, daha hızlı işlemci ve daha büyük depolama alanı gibi benzer özellikleri ne kadar ufak bir boyuta gelebilir. Bütün bunlar şık, kaliteli kılıf içinde nasıl sunulabilir..
 

Yoğun pazar payından doalyo, üreticiler artık belirtilenler dışında özellikleri sunmaya, ek özellikler ile gelmek zorunda kaldı..
 
Yeni HTC Sensation XL  9,9 mm kalındığında ki tasarımı, büyük bir 4.7in S-LCD ekranına sahip. Ama aynı zamanda yerleşik Dr Dre ses sistemi ile muhteşem multimedia keyfinide yaşatıyor.
 
HTC Sensetion XL'nin pazar payındaki yerini görmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Son Güncelleme (Pazar, 10 Haziran 2012 20:24)

Devamını oku...

 

3D Tv Nedir ? 3D Televizyon Nedir ? 3D Ready Nedir.

 

İlerleyen teknolojiyle birlikte hiç şüphesiz her evde bulunan televizyon teknolojiside hızlı bir şekilde ilerlemekte.Gün geçtikçe Plazma, Lcd,Led derken bir bakmışız ki şimdide 3D (3 Boyutlu) televizyonlar karşımıza çıkmakta.Maliyetler her yeni çıkan teknolojiyle artmakta ve arkasında bıraktığı teknolojide de gözle görülür fiyat indirimleri yaşanmakta.

Son Güncelleme (Pazartesi, 28 Mart 2011 20:43)

Devamını oku...

 

2011 Eurovision'da Ülkemizi Onlar Temsil Edecek

2011 yılında Almanya'da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye’yi temsil edecek grup belli oldu.

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...