Bilgisayar

Selfie Kelimesinin Türkçesi

  TDK’nın daha önce başlattığı Selfie’nin Türkçe karşılığının bulunması işlemi, nihayet sonlandı. Peki Selfie’nin Türkçe karşılığı ne? Uzun zamandır düşünülen Selfie sözcüğünün Türkçe karşılığı, TDK  tarafından Bilim Kurulu’nun bugünkü toplantısında Selfie sözcüğünün Türkçe karşılığını Özçekim olarak belirledi.   Yabancı sözlere karşılıklar bulma çalışmalarına geniş katılımı sağlamak ve konuya katkısı olabilecek herkesin görüşlerini alabilmek amacıyla yapılan çalışma sonucunda TDK, Selfie’ye en çok önerilen “özçekim“, “kendiçekim“, “görçek“, “kendinçek” ve “bakçek” sözcüklerini yine vatandaşa sorarak seçmişti.

Son Güncelleme (Perşembe, 22 Mayıs 2014 22:25)

Devamını oku...

 

Call Of Duty Rekor Kırdı.

CoD Rekorları Alt Üst EttiCall of Duty Black Ops Hollywood'un en büyük bombaları ve önceki kuşakları geride bıraktı. Call of Duty'nin en iyi satan oyunu Walfare 2 bile ilk gününde 310 milyon dolarlık bir rakama ulaşmıştı. Call of Duty Black Ops ortaya çıktığı ilk gün yani Salı günü Kuzey Amerka'da 5.6 milyon, İngiltere'de 4.7 milyon satıldı. Walfare 2 versiyonunda bu rakamlar 2 milyon civarındaydı. Call of Duty Black Ops'un çıktığı gün diğer hiçbir oyun hemen hemen satılmadı.

 

 

Son Güncelleme (Salı, 31 Mayıs 2011 00:04)

Devamını oku...

 

Apple iPad 2 Resmi Olarak Tanıtıldı

Apple iPad 2 tanıtıldıSan Fransisco’da basına gösterilen iPad 2, beklendiği üzere öncekine kıyasla daha ince, farklı ve hızlı. Apple’ın çift çekirdekli 1 GHz A5 işlemcisini kullanan iPad 2’de grafik performansı da bu sayede 9 kata kadar hızlanıyor.

iPad 2, önceki modele göre yüzde 33 daha ince. iPad 13.44 mm kalınlığındayken, iPad 2 sadece 8.8 mm. Yani iPad 2 aslında iPhone 4'ten bile daha ince bir tasarıma sahip. Ürünün ağırlığı ise 0,59 kg.

 

Son Güncelleme (Pazartesi, 30 Mayıs 2011 23:57)

Devamını oku...

 

Gainward'ın Yeni GTX 580'i Piyasada

Kendi  gamının üçüncü GTX 580 türevini dizayn eden Gainward bu kez daha özgün bir tasarımla karşımızda.  GOOD(Gainward Optimized Own Designed) etiketi altında sunulan tek GPU’lu DX kralı GTX 580 üzerinde çift slot hacimli ve 80mm çap

 

Devamını oku...

 

Windows 8 için tarih verildi!

Windows 8, şimdiye kadar çıkan Windows'lardan çok farklı olacak!,

Devamını oku...

 

HD5000 e Yeni Bir Model Eklendi-HD5570

Amd HD 5000 serisi içinde HD 5570 isimli modeli çıkarttı.Serinin.......

Tags:

Devamını oku...

 

En ince laptop sonunda geldi !

Bilkom, yeni MacBook Air'i tanıttı. Ürün Türkiye'deki en ince notebook olma özelliğini taşıyor.

 

Devamını oku...

 

OCZ yeni DRAM modellerini, yeni soğutucusu XTE

Kendi tasarımı olan iki farklı ısı yayıcı ile bellek ürün gamını iki yeni DRAM ailesine genişleten OCZ‘nin yeni soğutucuları selefi  Extreme Thermal Convection  açılımlı XTC’ler kadar kompakt görünmüyor. Fakat rakiplerin çözümlerine göre daha küçük oldukları ortada.

Devamını oku...