Cep Telefonu

Samsung Telefonlara 4.4.2 Güncellemesi

Samsung hangi model cihazlarının Android 4.4.2 güncelleme alacağını açıkladı.

Son Güncelleme (Salı, 27 Mayıs 2014 21:20)

Devamını oku...

 

21 iPhone hilesi ve İpuçları

iPhone kullanırken işinize yarayacak süper ip uçları. Bu yöntemleri bilmiyorsanız iPhon kullanıyorum demeyin.

Son Güncelleme (Salı, 27 Mayıs 2014 21:22)

Devamını oku...

 

HTC Sensation XL inceleme

Beyazın sıcaklığı


Android akıllı telefon pazarında birçok üretici baş döndürücü hızda yeni model piyasaya sürüyor. Her geçen ay bu gözle görülür oran da artıyor.

Pek güncel bir işletim sistemi, daha hızlı işlemci ve daha büyük depolama alanı gibi benzer özellikleri ne kadar ufak bir boyuta gelebilir. Bütün bunlar şık, kaliteli kılıf içinde nasıl sunulabilir..
 

Yoğun pazar payından doalyo, üreticiler artık belirtilenler dışında özellikleri sunmaya, ek özellikler ile gelmek zorunda kaldı..
 
Yeni HTC Sensation XL  9,9 mm kalındığında ki tasarımı, büyük bir 4.7in S-LCD ekranına sahip. Ama aynı zamanda yerleşik Dr Dre ses sistemi ile muhteşem multimedia keyfinide yaşatıyor.
 
HTC Sensetion XL'nin pazar payındaki yerini görmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Son Güncelleme (Pazar, 10 Haziran 2012 20:24)

Devamını oku...

 

Telefon Numarasından Operatör Sorgulama

Telefon Numarasından Operatör Sorgulama

           Numara taşıma olayı çıktıktan sonra insanlar bu numara hangi operatöre ait bilemez oldu. Özellikle kendi operatörüne ücretsiz veya indirimli arama yapan insanlar, numaralarının alan kodu kendi operatörüne benzemesine rağmen arama sonrasında yada fatura geldiğinde şoka uğrayabiliyorlar. Bu sebeple Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu numaradan sorgulama işlemi gerçekleştiren bir sayfa hazırladı.

 

Bu sayfada telefon numarasının hangi operatöre ait olduğunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yaparken numaranın başına "0" koymayınız.

 

Devamını oku...

 

Akıllı telefon satışları patlama yaşandı! Cep telefonları ölüyor mu ?

Dünyada cep telefonları satışları oldukça düştü, fakat akıllı telefon satışlarında patlama yaşandıı.

Tüm Dünyada bu senenin ilk yarısında cep telefonu satış rakamları 2009'dan bu yana ilk defa %2 düşerken, yeni akıllı telefon satışları %44,7 ile patlama yaşandı.

Amerika merkezli araştırma kurumu Gartner'ın yayınladığı sayılara göre, bu senenin ilk yarısında dünyada cep telefonu satışı 419,1 milyon kadar oldu. 2009'un ikinci çeyreğinden bu yana ilk defa cep telefonu satışlarında düşüş meydana geldiğini doğruları.

Devamını oku...

 

HTC One X incelemesi: Piyasadaki en ince ve en yakışıklı akıllı telefon

HTC'nin yeni amiral gemisi telefonu sürekli artan ekran boyutları için eğilim devam ediyor. Tablet alana girdiğini, bir 4.7-inç ekran sahip ve Android Ice Cream yüklü olarak geliyor..
En iyiside, dört çekirdekli işlemciye sahip ilk telefonlardan biri.

Birçok teknoloji yorumcu böyle ortalama bir telefon olduğunu olduğunu savunurken, One X bir çok alanda rakiplerine fark atıyor.Açılış programları ve  daha hızlı web sayfa tarayıcısı göz ardı edilemeyecek özelliklerden biri.

Son Güncelleme (Salı, 15 Mayıs 2012 09:28)

Devamını oku...

 

The New iPad ( Yeni iPad) Inceleme

 

Bu isimde ne var? Yoksa, daha da önemlisi rakamlar mı? iPad 3 dediğimiz daha az tatlı olabilir mi? Yani yeni iPad açıklandı ve bir rakam içermeyen bir modeli üretti.   

. Ve bu yeni bir atak projesi mi? Bu biraz daha açıklayalım. Tam 4 işlemci ve Verizon ve AT & T fantezi yeni LTE ağları her ikisi için de desteği var.

Büyük değişimin sebebi, burada olduğunu endüstri genelinde dalgalanma her üretici bu kadar hızlanan pazarda tutmak için mücadele olacaktır. Bu özellik, iPad'in yeni 2048 x 1536 Retina ekranı. Bu hiç bir tablet, bir mobil cihazda şimdiye kadar belki de en iyi görüntü özellikli en iyi görüntüye ulaşamadı. Ama öncesinde paketinin bu tablet olduğunu unutmamak için yeterli mi? İster inanın ister inanmayın, cevabı evet.

Son Güncelleme (Cuma, 11 Mayıs 2012 13:23)

Devamını oku...

 

Türkiye’nin 3G hız şampiyonu TURKCELL

Ülkemizdeki en kapsamlı 3G hız testini PCnet olarak gerçekleştirdik, en hızlı operatörü bulduk. Türkiye’nin 3G hız birincisi 11,91 Mbps gibi yüksek bir ortalamayla Turkcell oldu. Turkcell’in elde ettiği bu ortalama, rakiplerinin ortalamalarının toplamına da fark attı. Ülkemizde 3G ile birlikte kullanıcıların mobil internet ihtiyacı çözüme kavuştu. Pek çok internet kullanıcısının kafasındaki “hangisi daha hızlı” sorusunun cevabını bulmak için, PCnet Yayın Yönetmeni Erdal Kaplanseren seyyah olup yollara düştü. Türkiye’nin 7 bölgesindeki İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Gaziantep, Erzurum, Rize ve Artvin’deki toplam 59 noktada ölçümler yaptı ve sonuçlarını sizler için yazdı.

Son Güncelleme (Perşembe, 10 Mayıs 2012 14:50)

Devamını oku...

 

Apple, iPhone 5'i kaptırdı!

Sıradaki iPhone'un adı "iPhone 5" olacak mı bilemeyiz ama Apple, şu anda bu ismi kaptırmış durumda!

Apple resmi olarak gelecek iPhone'un isminin iPhone 5 olup olmayacağını açıklamadı fakat bu ismin gücünü arkasına almak isteyenler Apple'dan önce davranıp, iphone5.com alan adını satın aldılar. Şimdi Apple, bu alan adını istiyor. Dünya Fikirsel Mülkler Organizasyonu (WIPO)'na başvuran Apple, "iPhone 5" isim hakkının kendisine ait olduğunu iddia ediyor ve bu yüzden de alan adının sahipliğinin de kendisine devredilmesini talep ediyor.

Son Güncelleme (Çarşamba, 09 Mayıs 2012 22:36)

Devamını oku...

 

iPhone 5 "Ekime uzuyor!"

Steve Jobs yaşasaydı asla olmayacak bir şey daha, iPhone 5 ile gerçek olabilir!

Apple hariç hiç kimse gelecek iPhone'un nasıl gözükeceğini hatta nasıl adlandırılacağını bilmiyor. Fakat yeni bir rapor, iPhone 5 (ya da "yeni iPhone") hakkında sağlam iddialarda bulunuyor.

Uzun zamandır süregelen sıvımetal kasa dedikodularının aksine, raporda yeni iPhone'un iPhone 4S'ten çok da farklı bir görünüme sahip olmayacağı kaydediliyor. Rapora göre, yeni iPhone 2 mm daha ince ve 10 mm daha uzun olacak. Tabi kasa boyutundaki bu değişikliklerle birlikte, HD görüntüleri daha iyi gösterebilmek için ekran boyuna uzatılarak 4 inç boyutuna büyütülecek.

Son Güncelleme (Salı, 08 Mayıs 2012 22:04)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...