Fotoğraf & Video

MOBESE'yi Bitirecek Buluş!

 

Her yere yayılan güvenlik kameralarıyla Büyük Birader'in hayata giderek daha fazla nüfuz ettiğini düşünenlerin,başlarının üzerinde uçacak korkutucu robotlara hazırlıklı olmasında fayda var.

Aeryon Scout adı verilen uçan robotlar,suçluları takip ve toplumun izlenmesi anlamında dünyanın en gelişmiş istihbarat sistemiyle donatıldı ve kullanım açısından çok pratik olması nedeniyle ileride güvenlik kameralarının yerini alması bekleniyor.

 

Son Güncelleme (Salı, 14 Haziran 2011 11:30)

Devamını oku...

 

3D Tv Nedir ? 3D Televizyon Nedir ? 3D Ready Nedir.

 

İlerleyen teknolojiyle birlikte hiç şüphesiz her evde bulunan televizyon teknolojiside hızlı bir şekilde ilerlemekte.Gün geçtikçe Plazma, Lcd,Led derken bir bakmışız ki şimdide 3D (3 Boyutlu) televizyonlar karşımıza çıkmakta.Maliyetler her yeni çıkan teknolojiyle artmakta ve arkasında bıraktığı teknolojide de gözle görülür fiyat indirimleri yaşanmakta.

Son Güncelleme (Pazartesi, 28 Mart 2011 20:43)

Devamını oku...

 

EDS Nasıl Çalışır.EDS Nedir ?

EDS

EDS ( ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ )

 

Elektronik Denetleme Sistemi; trafik akışı kontrolünün sağlanması ve şehir yaşantısının kurallara uygun, medeni bir yapıya kavuşturulması amacı ile kent trafiğinde kural ihlali yapan araçların tespiti için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen bir uygulamadır.

Devamını oku...

 

3DTV satışları 2011′de ikiye katlanacak.

Kullanının 3D televizyonlara ilgisi önümüzdeki yıl en az ikiye katlanacak.

Futuresource Consulting adlı pazar araştırma şirketine göre bu yıl sonunda dünya genelinde 4 milyon 3DTV satılmış olacak. Bu rakam önümüzdeki yıl sadece ABD’de 5 milyona, Avrupa’da ise 3 milyona çıkacak. Yani önümüzdeki yıl ABD ve Avrupa’da toplam en az 8 milyon 3DTV satılacak.  Şöyle bir geriye baktığımızda kullanıcının HDTV teknolojisini kabullenmesi bile bu kadar kısa sürmemişti.

Tags:

Devamını oku...