Yardım Çantası

Windows 8 Açılış Siyah Ekran Problemi ve Çözümü

Windows 8 Açılış Siyah Ekran Problemi ve Çözümü

Windows 8 açılışındaki siyah ekran sorunu bir den fazla şekilde gerçekleşebileceği için kısım kısım sizlere anlatacağım. İlk açılış ekranında veya masaüstü gelmeden mouse görünüyorken masaüstünün gelmemesi gibi konuları ele alarak elinden geldiğince yardımcı olacağım sizlere. Şimdi sizelere windows 8 siyah ekran sorununa adım adım çözüm önerilerinde bulunacağım.

 

 

 

Son Güncelleme (Cuma, 30 Mayıs 2014 10:24)

Devamını oku...

 

MYSQL - Select Kullanımı

MySQL komutlarından en çok karşımıza çıkan SELECT komutu hakkında bilgiler, kullanım şekilleri ve örnekleri aşağıda elimden geldiğince anlattım.

 

 

Son Güncelleme (Salı, 14 Haziran 2011 10:56)

Devamını oku...

 

Pardus Kullanım Klavuzu 4 [Dosya ve Dizinler]

Dosyalar ve dizinler
Bu bölümde, Pardus ve diğer Linux dağıtımlarında ortak olan dosya sistemi yapısından, dizinlerin ne anlama geldiklerinden, ve dosya yöneticisi Konqueror ile yapılabilecek temel işlemlerden bahsedeceğiz.
Dosya sistemi yapısı
Dosya sistemi, işletim sisteminin, dosyaları diskte tutabilmek için kullandığı yapılar ve yöntemlere verilen addır. Yani bir anlamda dosyaların diskteki düzenidir diyebiliriz. Bu düzen kapsamında bir hiyerarşiden bahsedebiliriz.
Hiyerarşinin en üstünde kök dizini (ing. root directory) yer alır ve “/” karakteriyle gösterilir. Diğer dizinler de bu kök dizininin altında toplanmışlardır.

Son Güncelleme (Perşembe, 28 Nisan 2011 21:44)

Devamını oku...

 

Kablo Nedir ? Kablo Türleri [Network]

 

KABLO NEDİR?

Kablo elektriksel bir yapıdır. geneldebir iletkenin çevresinde koruyucu tabakalarla kaplı olan, elektrik akımının iletimi mümkün olduğunca sıfır  kayıpla gerçekleştirilmesi amaçlanmış dilenen uzunlukta taşıma yapan araçlardır. Günümüzde internten, araba motoruna, ev aletlerine birçoketiş alanda kullanılmaktadır. Veri, enerji, sinyal taşırlar. Günümüzde kablosuz cihazların gittikçe yaygınlaşması ve popülerliğinin yanı sıra kablolu ilim uzun

 

Son Güncelleme (Salı, 10 Mayıs 2011 17:14)

Devamını oku...

 

Visual Basic Kurulumu

VISUAL BASIC’İ KURULUMU

 


Bu bölümde Visual Basic’in bilgisayara kurulması konusunda kısaca bilgi verilecektir. Son yıllarda Visual Basic ve benzeri gelişmiş programlar büyük alanlar kapladıklarından dolayı disket ortamından çıkıp CD’ye yerleşmişlerdir. Bu nedenle Visual Basic’i bilgisayara kurmak için ilk yapılması gereken işlem, içinde Visual Basic olan CD’yi sürücüye takıp SETUP.EXE adındaki kurma programını çalıştırmaktır.

Son Güncelleme (Çarşamba, 13 Nisan 2011 15:53)

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...