Pardus Kullanım Klavuzu 3 [Çeşitli Ayarlar]

Makale İçeriği
Pardus Kullanım Klavuzu 3 [Çeşitli Ayarlar]
Sayfa 1
Sayfa 2
Sayfa 3
Sayfa 4
Sayfa 5
Tüm Sayfalar

Çeşitli ayarlar
Bu bölümde, masaüstü ile ilgili çeşitli ayarlardan bahsedeceğiz. Bu bölümün sonunda, istediği resmi arkaplan olarak kullanabilen; kullanılan yazı tiplerini değiştirip, yenilerini kurabilen; klavye, saat, tarih ayarlarını yapabilen; sisteme yeni temalar ekleyip kullanabilen bir kullanıcı olacaksınız.
Arkaplan resminin değiştirilmesi
Masaüstü arkaplan resmini değiştirmek için, masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın, ardından “Masaüstünü Yapılandır...”'ı seçin. Karşınıza çıkan ekrandan masaüstü arkaplanıyla ilgili her türlü ayarı yapabilir, yaptığınız ayarları sağdaki monitör resminden görebilirsiniz. Şimdi bu ekrandan yapabileceklerimize bir göz atalım:
•“Masaüstü için ayarlar” bölümünden hangi masaüstünü yapılandırmak istediğinizi seçebilirsiniz.
•“Arkaplan” bölümündeki,


✔“Resim yok” bölümünden, arkaplanın tek renk, ya da çeşitli şekillerde karıştırılmış iki renken oluşmasını sağlayabilirsiniz.
✔“Resim” seçeneğini seçip, yanındaki listeden ya da mavi düğmeden bir resim seçebilirsiniz.
✔“Slayt gösterisi” seçeneğini seçip, belirlediğiniz resimlerin belli aralıklarda arkaplan olarak kullanılmasını sağlayabilirsiniz.
•“Yeni Duvar Kağıdı Al” düğmesinden, KDE kullanıcıları tarafından en çok puan alan, en çok indirilen duvar kağıtlarını görebilir, bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.Son Güncelleme (Perşembe, 28 Nisan 2011 21:43)