İnternet Explorer Sertifika Hatası

İnternet Explorer Facebook,Banka Siteleri gibi sitelerde sertifika hatası vermektedir.Sertifika Çözümü için lütfen yazımızın devamını okuyunuz.

 

 

 

Sertifika Hatası Çözüm 1

Araçlar - Seçenekler - Gizlilik kısmını ortaya getirin.
İçerik sekmesine geçip Sertifikalar deyin, oradaki sertifikayı seçip kaldır deyin.
Hatayı aldığınız siteye girin sertifika imzalamanızı isteyecek kalıcı olarak kabul edin.

 

Sertifika Hatası Çözüm 2

Bilgisayarınız Tarih ve Saat Ayarlarını Kontrol Edin.Yanlış ise Düzeltin.

 

Sertifika Hatası Çözüm 3

Güvenlik sertifikası sorunu oldukça sık rastlanan bir sorun haline geldi. Bu sorun halinde örneğin gmail gibi sitelere girmede sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu güvenlik sertifikası sorununu aşmak için öncelikle mutlaka tarih ve saat ayarlarınızın doğruluğundan emin olun. Saat ve tarih ayarlarının yalnışlığı yüzünden bu sorun çıkmaktadır. Bunun haricinde güvenlik sertifikası sorununu aşmak için internet explorerin bilgisayarınızda kurulu olduğundan emin olun. Sorun hala devam ediyorsa Denetim masasından program ekle kaldır bölümüne girip windows bileşenleri sekmesine girip kök sertifikalarını güncelleştiri seçip ileri yapın. Aşağıdaki resimde de görünmektedir.

 

 

Yükleme bittikten sonra masaüstündeki internet explorer in üzerinde özellikler yapıp internet özelliklerinden – içerik sekmesine girin. Pencerenin orta kısmında SSLDurumunu Sil butonuna tıklayarak SSL Durumunu siliyoruz.Sonrasında yine üst sekmeden gelişmiş sekmesine girip aşağıdaki yazanlara check işareti atın.

SSL 3.0 Kullan
TLS 1.0 Kullan
Yerel XMLHTTP

Daha sonra google cromeyi açıyoruz. Ayarlar butonundan seçeneklere giriyoruz. Gelişmiş – Gizlilik bölümüne girip aşağıda adı yazan kutucukları işaretliyoruz.
-Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir

HTTPS/SSL bölümünden

-Sunucu sertifikası iptali için kontrol et

Yukarıdaki kutucukları işaretledikten sonra tamam diyip çıkıyoruz. Bilgisayarınız yeniden başlattıktan sonra sorununuz çözülmüş olacaktır.

 

 

Son Güncelleme (Pazartesi, 23 Haziran 2014 16:35)