Microsoft'un Sitesi Açılmıyor PROBLEMİ !

MİCROSOFT'A AİT SİTELERE GİREMİYORSANIZ PROBLEMİN KESİN ÇÖZÜMÜ BURADA !

Daha önce bir çok kez karşılaştığım problemi sizlerle paylaşmak istedim.Çok kelime oyunu yapmadan sorunu teşkil eden unsurlar ve bunların çözümünden bahsedeceğim.Çözümler bir kaçı internetten araştırdığım makaleler de okudum ve denemedim.Bir çoğunuda denedim ama çözüme ulaşamadım.Yinede tüm çözüm yollarından bahsedip yardımcı olmaya çalışacağım.

-C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasöründeki host dosyasında sadece "127.0.0.1 localhost” yazın ve kaydedin.Dosyanın yedeğini almayı unutmayın.

• İnternet Explorer'da "Araçlar" menüsünden "Programlar" sekmesine tıklayın.“Varsayılan tarayıcı İnternet Explorer değilse bana bilgi ver”  yazan yerdeki kutucuğa tıklayıp tamam deyin.Explorer'ı yeniden başlatıp girmeye çalışın.

• Lisansız bir windows kullanıyor iseniz windowsunu etkinleştirip denemeli ve hatta REG. kayıtlarına "update.microsoft.com" ifadesinin buldunuğu sonuçları silmelisiniz.

• Bilgisayar üzerinde kurulu antivirüs programının engellemiş olma ihtimaline karşın antivirüsü devre dışı bırakıp denemeli, eğer olmazsa "uninstall" edip deneyin.

• PPoE ve PPoA sorunu olacağını varsayıp modeminizi "Varsayılan" ayarlara getirip deneyiniz.

• Bağlantı Protokollerinizi, DNS ayarlarınızı kontrol edip Güvenlik Duvarını Kapatınız.

ve kesin çözüm.

• Denetim Masası->Yönetimsel Araçlar->Hizmetler'den "DNS İstemcisi"ni Durduruyoruz.

 

Ve işte Mutlu Son.Artık Microsoft sitesine giriş yapabiliyoruz...